Nasza historia

Założycielami Equitin są Erik Hallgren, Maciej Górski i Piotr Kulikowski. Firma powstała w 2016 r. w oparciu o doświadczenia Oresa, gdzie Erik z sukcesem realizował inwestycje przez 20 lat. Wszyscy Partnerzy posiadają doświadczenie w realizacji udanych inwestycji typu private equity na polskim rynku.

Nasi inwestorzy

Każdy z trzech Partnerów Założycieli zainwestował własne środki w to przedsięwzięcie.

Warto podkreślić, że wśród naszych udziałowców mamy prawdziwych przedsiębiorców. Tych, w których firmy inwestowaliśmy w przeszłości, nabywców spółek, które rozwijaliśmy, a także osoby, dla których realizowaliśmy inwestycje w przeszłości.

Wszyscy nasi inwestorzy posiadają długoletnie doświadczenie w budowaniu firm, które odniosły sukces w Polsce. Ich kontakty i know-how to cenny wkład dla Equitin.

Nasze podejście

Uważamy, że dynamiczne firmy potrzebują kapitału do rozwoju i przyspieszenia ich wzrostu. Lecz pieniądze nie są jedyną rzeczą jaką oferujemy. Jesteśmy partnerami przedsiębiorców oraz menadżerów i aktywnie wspieramy rozwój naszych spółek portfelowych. Jesteśmy zaangażowanymi udziałowcami, którzy koncentrują się na długoterminowym budowaniu wartości firmy.

Equitin posiada strukturę spółki holdingowej inwestującej własne środki, a nie funduszu inwestycyjnego. Nie mamy z góry ustalonego okresu inwestowania i momentu wyjścia z inwestycji - chcemy maksymalizować wartość spółki. Możemy wykupić istniejących udziałowców oraz/lub zasilić firmę nowymi środkami w zależności od zmieniających się potrzeb spółki lub jej inwestorów. Ta elastyczność jest jednym z naszych atutów, który odróżnia nas od tradycyjnych funduszy private equity lub venture capital.

Naszym celem jest inwestowanie od 3 do 6 mln Euro w spółkę portfelową i obejmowanie pakietów większościowych. Jednakże w odpowiednich okolicznościach jesteśmy gotowi zwiększyć swoje zaangażowanie kapitałowe.

Nasze wartości

Fakt, że przedsiębiorcy będący po obu stronach naszych poprzednich transakcji powierzyli Equitin swoje własne środki, mówi sam za siebie. Mówi o naszych wartościach i sposobie prowadzenia działalności więcej niż jakiekolwiek słowa. Partnerstwo, Przedsiębiorczość, Profesjonalizm, Uczciwość i Szacunek są podstawą naszej firmy.

To te wartości oferujemy naszym udziałowcom i przyszłym partnerom, przedsiębiorcom oraz menedżerom.