Spółki portfelowe

Obecnie Equitin jest inwestorem w:

KIDS&Co. (www.kids-co.pl) jest ogólnopolską firmą, od 13 lat specjalizującą się w otwieraniu i prowadzeniu nowoczesnych, dwujęzycznych przedszkoli i żłobków w Polsce.

Firma posiada 11 lokalizacji w dwóch formatach (i) własne przedszkola otwierane we współpracy z najlepszymi deweloperami budynków biurowych oraz (ii) przedszkola firmowe prowadzone dla renomowanych polskich i międzynarodowych pracodawców. Misją firmy jest wychowanie nowej generacji Polaków: dzieci przedsiębiorczych, samodzielnych, potrafiących współdziałać w grupie, otwartych na świat i jego różnorodność, odważnie patrzących w przyszłość i przygotowanych do wyzwań edukacji szkolnej.

Equitin Partners objął większościowy pakiet udziałów w KIDS&Co. w sierpniu 2018 r.

Firma Time for Wax (www.timeforwax.pl) została założona w 2007 r. przez Izabelę Makosz i dzisiaj jest jednym z liderów rosnącego rynku usług kosmetycznych. Spółka jest ekspertem w kategorii profesjonalnej depilacji woskiem w Polsce.

Time for Wax posiada ponad 20 salonów zlokalizowanych w Warszawie, Gdańsku, Gdyni, Wrocławiu, Łodzi, Poznaniu oraz Krakowie i obsługuje tysiące regularnych klientek i klientów.

Equitin Partners objął większościowy pakiet udziałów w Time for Wax w styczniu 2017 r.

Doświadczenie Zespołu

Jako założyciele Equitin posiadamy wieloletnie doświadczenie w realizacji inwestycji typu private equity w Polsce i w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Byliśmy zaangażowani w ponad 30 projektów, w tym:

Medicover

“Medicover był pierwszą inwestycją Oresa w Polsce w 1995 roku – i okazał się dużym sukcesem. Odkąd Oresa zainwestowała, Medicover rozwinął się z jednej kliniki w Warszawie do ponad stu klinik, zatrudniających ponad 14.000 ludzi w 14 krajach”, mówi Fredrik Ragmark, CEO Grupy Medicover.

medicover
Wiodący dostawca opieki zdrowotnej w Europie Środkowo-Wschodniej
Na wejściu Dzisiaj
Zatrudnienie <50 +14.000
Wizyty w klinikach/rok < 1.000 +3,5 mln
Testy laboratoryjne/rok < 5.000 94 mln

Librus

“Dynamiczne firmy często potrzebują więcej pomocy niż sam kapitał. Kiedy Oresa kupiła Librus od poprzednich właścicieli, byłem nieco zaniepokojony wpływem jaki Oresa i jej zespół może mieć na firmę. Okazało się, że w osobach Piotra i Erika zyskałem bardzo wartościowych partnerów. Nie tylko reprezentowali oni właściciela, ale byli świetnymi partnerami i doradcami dla mnie i dla zespołu menadżerskiego. Pomogli nam przekształcić Librus w prawdziwego lidera na polskim rynku edukacyjnym”, mówi Marcin Kempka, Prezes Zarządu Librus.

Librus
Lider digitalizacji szkół w Polsce
Na wejściu Dzisiaj
Szkoły 1.200 +4.000
Uczniowie 500.000 +1.300.000
Odsłony strony 0,5 miliarda +2 miliardy

Trinity

“Zespół Oresa w Polsce wspomagał mnie w rozwinięciu Trinity Corporate Services w lidera rynku w Europie Środkowo-Wschodniej. Po 7 latach ciężkiej wspólnej pracy, dokonaliśmy udanego wyjścia z inwestycji na rzecz jednego z wiodących światowych graczy w tym sektorze”, mówi Tom Ravensdale, założyciel i były Prezes Zarządu Trinity Corporate Services.

Obecnie Tom jest członkiem naszego Komitetu Doradczego.

Trinity
Lider usług korporacyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej
Na wejściu Na wyjściu
Kraje Polska 6 krajów w regionie
Zatrudnienie 80 osób +320 osób
Aktywa w
administracji
3 mld Euro 23 mld Euro